-->
Üks korterite siseruumide soojustamise peamisi tingimusi tänapäeva paneelmajades on paneelidevaheliste vuukide kvaliteetne hermetiseerimine. See abinõu mitte üksnes ei kaitse tõmbetuulte ja vee läbiimbumuse eest, vaid hoiab ära ka seente ja hallituse ning neid tekitavate mikroorganismide arenemise.
Vaadelgem ebapiisava hermetiseerituse korral aset leidvaid protsesse lähemalt. Talvisel ajal tungib läbi paneelidevahelise vuugi tuul ja seetõttu korteri seinad külmuvad. Ruumis olev soe õhk tekitab seintele ladestuva kondensaadi, mis kujutab endast soodsat keskkonda bakterite paljunemiseks. See võib kutsuda esile seente ja hallituse moodustumise, mis mitte üksnes ei tee tühjaks korteris tehtud remonti, vaid võib avaldada kahjustavat mõju ka Teie tervisele. Niisuguste ebameeldivate tagajärgede vältimiseks oleks soovitatav viia hermetiseerimine läbi mitte harvemini kui iga kümne aasta järel.
Hermetiseerimine viiakse läbi esmakordselt
Nagu skeemilt näha võib, täidetakse paneelide vaheline õõs soojendusmaterjaliga, mis tagab vuugi soojusisolatsiooni. Soojendusmaterjali peale kantaksehermetiseerimismastiksi kiht, mis aitab omakorda kaitsta vuuke niiskuse sissetungimise ja seinu külmumise eest.
Töid on võimalik teostada kahes variandis:
Selle variandi eeliseks on paneelidevahelise vuugi kvaliteetne isoleerimine pikemaks ajaks.
Selle variandi eeliseks on töö suhteliselt väike maksumus.
Hermetiseerimine kujutab endast ehituskonstruktsioonide kaitsmist õhu, vee, vesilahuste ja keemiliste ainete sissetungimise eest.
– vahustatud polüetüleenist valmistatav ökoloogiliselt puhas materjal vuukide soojustamiseks ja tihendamiseks
– kvaliteetne ja elastne materjal, mis talub tänu suurendatud tihedusele korduvaid venitus- ja surumistsükleid ning funktsioneerib seetõttu suurepäraselt mitmesuguste konstruktsioonide deformatsioonivuukides
– suletud pooridega peenekärjeline kerge valget värvi materjal, mida valmistatakse butaani-propaaniseguga vahustamise teel kõrgsurvepolüetüleenist
– erineva läbimõõduga kuni 3 m pikkuste ümarate žguttide ja torudena väljastatavat materjali iseloomustab füüsikalis-mehaaniliste, soojusfüüsikaliste ja akustiliste omaduste ainulaadne kombinatsioon
Mastiksit kasutatakse välistöödel paneelidevaheliste vuukide hermetiseerimiseks, ehituskonstruktsioonide ja metallist katusekatete ühendus- ja liitekohtade hermetiseerimiseks ning konstruktsioonide ja reservuaaride hüdroisolatsiooniks. Mastiks:
– on lõhnatu ja raskestisüttiv;
– on suure mehaanilise tugevuse ja elastsusega ning tursub vähe;
– omab head vastupanuvõimet mikroorganismidele;
– võimaldab kuivanult lauskatmist erinevate lakkide ja värvidega;
– tahkub tavalisel keskkonnatemperatuuril kiiresti.